صابئین

صابئین

بخشی از پادکست:

به آنها صابئین می‌‌گویند به خاطر اینکه آنها می‌گویند رسالت و نبوت، عقلانیّت نیست.
اینکه می‌گوید «هر چیزی را که شرع بگوید باید عقل اثبات کند و اذن بدهد»، صابئی‌ها می‌گویند عقل تأیید نمی‌کند که یک کسی آمده مثل ما می‌خورد، می‌خوابد، جماع می‌کند، می‌خندد، شوخی می‌کند، خرید می‌کند و بعد می‌گوید من فرستادهٔ آسمان هستم! دلیل هم که می‌آورد «معجزه» است. معجزه را هم همه نمی‌بینند، مشکل سر این است!
-پیغمبر اکرم از شکم کوه چهارصد شتر سرخ مو درآورد که جزء شترهای نایاب است، امّا چه کسی دیده است؟ یک نفر، ده نفر؟ فقط نوشته‌اند و نوشتۀ آن به ما رسیده ولی آثاری نداشته است!


-نوح کشتی ساخته و یک عده را به طبقه اول و حیوانات را به طبقه دوم برده، کره زمین را آب گرفته؛ چه کسی می‌گوید؟ غیر از این است که جریان نوح دهان به دهان از پیامبران آمده تا پایین و کتاب‌های آسمانی نوشته‌اند. ها؟
-عصای موسی اژدها می‌شد! موسی زد وسط رود نیل درجا آسفالت شد، خشک شد و اینطرف و آنطرف هم دیوارهای شیشه‌ای شد و عبور کردند، خب چه کسی این را دیده است؟ …

خب ما چطوری باور کنیم؟
نباید یک قسمتی از رود نیل باقی می‌ماند تا حجت باشد، ها؟
نباید آن قسمت از کوه که برای پیامبر شکافته شد و آن چهارصد شتر بیرون آمد، همان شکافته می‌ماند؟ ها؟
می‌گوید عیسی مرده زنده می‌کرد، خب این را نوشته‌اند!

اگر یادت باشد در یکی از بحث‌ها داشتیم و خوبی آن این است که ما اینها را در دایرة‌المعارف جمع کرده‌ایم که سران مذاهب آمدند با امام رضا محاجّه کردند بعد آنها همین را می‌گفتند که تو می‌گویی معجزهٔ جدّت شق‌القمر بود خب چه کسی دیده است؟ «در کتاب نوشته»!

  • مدت زمان: 11:38
  • منبع: کتاب بحارالانوار جلد ۵۲ صفحه ۳۰۹
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x